אודות Dyson
ג'יימס דייסון

"כמו כולם, גם אנחנו מתוסכלים כאשר אחד המוצרים שלנו אינו פועל כראוי. כמהנדסי תכנון אנחנו גם עושים משהו בעניין. כל המהות שלנו היא חידושים ושיפורים."

שואב אבק DC01

DC01

התמלוגים שהתקבלו ממכירת ה-G-Force אפשרו לג'יימס דייסון להקים חברה משלו, דייסון בע"מ. ב-1993 הוא פתח את מרכז המחקר והמפעל שלו בקוטסוולדס, והחל לעבוד על ייצור שואב אבק חדש - כזה שיוכל ללכוד חלקיקים קטנים אף יותר של אבק. הדגם נקרא DC01, לציון הציקלון הכפול (Dual Cyclone) שלו, והיה שואב האבק הראשון אשר שמר על 100% מעוצמת השאיבה שלו במשך 100% מן הזמן.

כוח G

G-Force

שואב האבק של ג'יימס דייסון נמכר לראשונה ביפן, מולדת ההיי-טק. הדגם, אשר נודע בשם 'G-Force', הרשים את היפנים בביצועיו והפך עד מהרה לסמל סטטוס, אשר נמכר במחיר של 2,000 דולר ליחידה. הוא גם זכה בפרס יריד העיצוב הבינלאומי ביפן ב-1991.

תכנון של רעיון חדש

רעיון חדש

ב-1978 ג'יימס דייסון היה מתוסכל בגלל הירידה בביצועיו של שואב האבק
שלו. כאשר פירק אותו הוא גילה שהשקית היתה סתומה מאבק, מה שגרם להפחתת עוצמת השאיבה. זמן קצר קודם לכן הוא בנה מגדל ציקלוני תעשייתי עבור המפעל שלו, אשר הפריד חלקיקי צבע מן האוויר באמצעות כוחו צנטריפוגלי. האם עיקרון זה יוכל לעבוד גם בשואב אבק?

הוא התחיל לעבוד. חמש שנים ו-5,127 אבי טיפוס לאחר מכן, הוא המציא את שואב האבק הראשון בעולם ללא שקית.

תקריב של השואב

דייסון ברחבי העולם

ממלמסברי עד מלזיה ומשיקגו עד סינגפור, צוותי דייסון פרושים בכל רחבי העולם. כל אחד מהם ממלא תפקיד חשוב בהצלחתה של החברה. לא מזמן השקיעה דייסון במתקן לייצור מנועים רב-תכליתיים בסינגפור. מטרתו היחידה היא ייצורו המדויק של כל אחד מן המנועים הדיגיטליים של דייסון - טכנולוגיית מפתח הנמצאת בליבם של המוצרים החדישים ביותר של דייסון.

המהנדסים של דייסון

המהנדסים של דייסון

המהנדסים והמדענים של דייסון בבריטניה, סינגפור ומלזיה מקדישים את כל זמנם להמצאתם ושיפורם של המוצרים של דייסון. הם מגיעים ממגוון רחב של תחומים: דינמיקת נוזלים, רובוטיקה, אקוסטיקה, אלקטרוניקה ומיקרוביולוגיה ועוד רבים אחרים. כל אחד מהם הוא מומחה בתחומו. כאשר הם עובדים ביחד, הם מבטיחים כי המוצרים של דייסון יעלו בביצועיהם על המתחרים וכי הם מיוצרים כך שיחזיקו מעמד שנים רבות.

כיום דייסון על מפת העולם

דייסון כיום

כיום ניתן למצוא את מוצרי דייסון ב-65 מדינות ברחבי העולם. דייסון צמחה מחברה של איש אחד ורעיון אחד לחברת טכנולוגיה המעסיקה למעלה מ-1,000 מהנדסים בכל העולם. אולם היא אינה קופאת על שמריה. בליבה של החברה ניצב צוות של מהנדסים ומדענים, המצוי בצמיחה מתמדת. יותר רעיונות. יותר המצאות.

החומרים של דייסון

מדע החומרים

המוצרים של דייסון הינם בעלי שלמות מבנית. הם חזקים והם קלים. ידע בגיאומטריה ושימוש חלוצי בחומרים תורמים לכך שמהנדסי דייסון יכולים ליצור יותר תוך שימוש בפחות. פחות חומרים, פחות משקל, פחות פסולת.

אב-טיפוס של שואב אבק צילינדר מתוצרת דייסון

ליטוש. שיפור. ליטוש. שיפור.

המהנדסים והמדענים של דייסון מלטשים את הרעיונות שלהם שוב ושוב. כיום, ייצור אבי הטיפוס הוא מהיר ומתוחכם יותר, אבל הם אינם מעגלים פינות. אם כבר, פירושו של דבר שהמהנדסים של דייסון בונים יותר אבי טיפוס במסגרת שאיפתם לשלמות.

משרדי דייסון - מלמסברי

מחקר, תכנון ופיתוח

כל השלבים הראשוניים של המחקר, התכנון והפיתוח הטכנולוגי של דייסון מתבצעים במטה החברה במלמסברי שבאנגליה. זה המקום בו ג'יימס דייסון וצוות המהנדסים שלו עובדים קשה מדי יום ולא מפסיקים למצוא דרכים לגרום למוצרים לפעול טוב עוד יותר.

פרס ג'יימס דייסון - זרוע הטיטאן

פרס ג'יימס דייסון

פרס ג'יימס דייסון הוא פרס בינלאומי לתכנון. הוא קיים על מנת להעניק השראה לדור הבא של מהנדסי התכנון בכך שהוא מהווה שיר הלל ליצירתם ומרומם את מעמדם ברמה הגלובלית.

הפרס מוענק ע"י קרן ג'יימס דייסון ומהווה חלק ממשימתה להעניק השראה לאנשים צעירים בכל הנוגע להנדסת תכנון, על מנת שיוכלו לממש את הפוטנציאל שלהם ולהפוך למהנדסים.

קרן ג'יימס דייסון

מהנדסים את העתיד - קרן ג'יימס דייסון

מהנדסים הם פותרי הבעיות של העולם. ואנו זקוקים ליותר מהם. זו הסיבה שג'יימס דייסון נלהב כל כך לעודד אנשים צעירים רבים יותר לעסוק במדע, טכנולוגיה והנדסה. קרן ג'יימס דייסון היא ארגון צדקה התומך בסטודנטים ומורים באמצעות מלגות, תכניות חינוכיות וחומרים לימודיים.